» Události roku 2013/2014

Školní rok 2013-2014

Pásmem veršů a písniček  pořály děti svým maminkám k jejich svátku 14.května odpoledne.

Stejným pásmem obohatily rovněž kulturní program přátelského posezení seniorů, které se konalo v pátek 16.5. Potlesk, který přerušoval vystoupení, svědčí o tom, že děti svým vystoupením diváky potěšily.

"VELIKONOCE NANEČISTO" si mohli prožít rodiče spolu s dětmi 10. dubna odpoledne . Byly pro ně připraveny činnosti k jednotlivým dnům pašijového týdne - škaredá středa - úklid,zelený čtvrtek - obchůzka s řehtačkami, velký pátek - hledání pokladu, bílá sobota- zdobení bílých vajíček, velikonoční neděle- společné hodování a velikonoční pondělí - pletení kobáčů a "šlahačka".Akci částečně narušilo děštivé počasí, před kterým jsme předčasně museli odejít ze zahrady do tříd.Domů s i děti odnesly  nejen své výrobky, ale i  koledu- kraslice , které za  říkanku rozdávala "panímáma"..Poděkování patří hostům akce p. S. Bobčíkovi, který spolu s p. P. Bodišem pomohli dětem s pletením pomlázky.

Den plný legrace prožily děti i  všechny pracovnice MŠ 1. DUBNA. Důvodem veselí nebylo jen legrační oblečení, ve kterém jsme všichni přišli, ale i legrácky skřítka Aprílka, který nás ten den navštívil.

Téma MASOPUST 2014 vyústil v MŠ do karnevalového reje. Karneval se konal de 26.2.Děti přišly v krásných kostýmech a při společných oblíbených hrách a tanci strávily celé dopoledne.

Členové místního sdružení rodičů při MŠ pořádali 7. prosince 2013 jako každý rok mikulášskou zábavu. Tato zábava se vydařila  i díky perfektnímu výkonu skupiy DESIGN a hostujících kapel, a také díky dobré organizaci pořadatelů. Všem patří poděkování, hlavně členům DESINGU, kteří hrají pro MŠ už 15 let grátis.

5. 12. 2013 navštívil děti Mikuláš s doprovodem anděla. Společně rozdali dárky, pobesedovali s dětmi. Děti velmi ocenily nepřítomnost čerta, který tentokrát nepřišel.

24. 9. 2013 měly děti možnost vidět prezentaci výcviku psa . Akce se uskutečnila na zahradě MŠ, dětem se ukázka práce se psem moc líbila.

10. 9. 2013 jsme navštívili s dětmi trnkový sad, kam nás pozvala Matýskova maminka. Děti si odnesly nejen zážitky z možnosti zapojit se do česání trnek, zážitky z krásné procházky mezi stromy, ale také bednu sladkých trnek, kterou nám darovala p. Zimčáková.

4. 9.2013 proběhlo zahájení školního roku 2013-2014 za účasti rodičů nových dětí a také zástupců rady obce. Součástí zahájení bylo nejen vzájemné přivítání ale také maňáskové divadlo pro děti i dospělé. Nové děti měly tak příležitost strávit ve školce delší čas se svou maminkou nebo tatínkem.

V prázdninovém období 2013 se ve školce mnohé změnilo v interiéru i exteriéru. Proběhla výměna oken, instalace sprchového koutu, výměna koberců, opravy malby, výměna kancelářského nábytku. Ještě stále probíhají venkovní stavební práce a dokončuje se celkové zateplení budovy, fasáda. Děkujeme obci  za péči a těšíme s až bude všechno uklizeno i kolem budovy.

Andělské hrátky v MŠ  si užily  všechny děti  v pohodě a beze strachu - andělé byli opravdu hodní a krásní. Mikuláš rozdal všem kromě ovocného balíčku i kouzelné zvonečky a lampiony štěstí. Před vánocemi hodně dětí onemocnělo, tak jsme si málo užili společného předvánočního těšení, ale pod vánoční stromeček nám Ježišek nadělil nové hračky.