_ _

Aktuality

ŠKOLNÉ
2018-12-11 07:01:49
LOGOPEDIE
2018-12-11 06:49:55
VÁNOČNÍ POHÁDKA
2018-12-11 06:46:24

Mateřská škola
Horní Němčí
Horní Němčí č.p. 98
okres Uherské Hradiště
PSČ 687 64

 

Provozní hodiny: 6:15- 15,30
Telefon: 572 649 232
Email: mshornemci@uhedu.cz

» Udalosti-2018

Školní rok 2018-2019

 PRVNÍ MĚSÍC VE ŠKOLCE

V tomto roce máme v naší školičce zapsáno 18 dětí - 4 předškoláky a 14 malých dětí. Převaha malých dětí a několik ,, nováčků " potřebují ,, pomalý rozjezd."

V průběhu měsíce září si zvykáme na sebe, na různá pravidla, režim. Hrajeme si první společné hry. Poznáváme prostředí školky včetně kuchyně i sklepa, zahradu, okolí Mš, chodíme na vycházky po vesnici, do okolního lesa, navštívili jsme místní park, trnkový sad, dětské hřiště...

Dále jsme si nasbírali hříbky, trnky, šišky, oříšky, jablíčka, ze kterých jsme si s dětmi upekli štrůdl.

Tak jako každý rok nás navštívila paní logopedka Jana Fialová, aby zjistila jak jsme na tom s výslovností a na konci měsíce nás navštívil pan Hruška, který nás rozesmál legrační pohádkou ,, O KARKULCE. "

 

 

 CO SE UDÁLO V MĚSÍCI ŘÍJNU

Už jsme si na sebe zvykli a stávají se z nás kamarádi. Společně jsme si hráli na podzimního krále, lesní, stromové a listové skřítky, a taky jsme zaslechli co zpívá severák.

Počasí nám přálo, tak jsme mohli trávit více času na zahradě, chodit do lesa, chodit na delší vycházky po okolí vesnice - kde jsme si sbírali různé přírodniny - listy, šišky, klacíky, šípky..., ze kterých jsme vyráběli různé obrázky, skřítky, sovičky...

I tento měsíc k nám přijelo divadlo - "DIVADLO KVĚTINKA" - a zahrálo nám krásnou a poučnou pohádku o jitroceli.

Měli jsme vzácnou návštěvu ze ZŠ. Prváčci nám přišli ukázat aktovky a pochválit se co se učí a co už umí. Druháčci ty nám zase zahráli čtyři krásné pohádky. Děkujeme paním učitelkám Josefíkové a Končetíkové za velmi milou návštěvu.

 LISTOPAD

Zima už nám pomalu začíná, a tak bylo nutné lesním skřítkům ,,KŘEMÍLKOVI a VOCHOMŮRCE" pomoci se zazimováním zvířátek.

Požádali jsme děti a rodiče, zda by přiložili ruku k dílu. V podobě večerní akce 1. listopadu se děti a rodiče vydali pomoct zvířátkům např. ježkovi, sově, veverce, medvědovi, myšce, lišce i broučkům. Cesta byla hodně nebezpečná, ale děti byly velmi statečné a všichni cestu zvládly.

Dalším kulturní zážitek nás čekal 7. listopadu v Kulturním domě. Byl to koncert skupiny MARBO. Děti si zazpívaly, něco se přiučily a zatančily si i s dětmi ze ZŠ.

Taky jsme dostali pozvání na vystoupení dětí ZŠ u příležitosti ,,DNU LASKAVOSTI". Společně s klienty Charitního domu jsme mohli shlédnout divadlo žáků, hudební vystoupení, a taky jsme si všichni společně zazpívali a mohli jsme ochutnat malé dobroty, které přichystali žáci ZŠ.