» Události 2014/2015

Školní rok 2014-2015

Na cestu pro živou vodu ke studánce  se vydali děti v doprovodu svých rodičů v úterý 16.června odpoledne.Na cestu vyrazili na kolech,postupně v malých skupinkách.Všichni zvládli luštění přesmyček k určení stanovišť trasy, překonali strach z pavouků, ježibab a dalších nástrah,zvládli cestu na člunu, jízdu zručnosti, nezalekli se ani loupežníků, kteří je obrali o kola, a s pomocí lesních vil nabrali živou vodu. Na zahradu MŠ se vrátili unaveni,ale plni zážitků. "Živou vodou" zavlažili keř travních víl, který se na zahradě snad na jaře rozvoní...

Děkujeme velkému počtu /20/ dobrovolníkům z řad hasiček, hasičů, mládeže i klubu důchodvů, kteři radi a schutí pomohli realizovat hru pro děti a rodiče.

Pěší výlet ukončený opékáním špekáčků na Láskách u myslivecké chaty Hubertky, na který jsme se vydali 2. června, se dětem vydařil a líbil. Kromě voňavé svačiny čekaly na děti i těžké úkoly , které vyžadovaly odvahu- záchránit zvířátka z lesa.Děkujeme mysliveckému sdružení za možnost využívání této chaty v krásném prostředí pro pobyt dětí.

Koncem května nás mikrobus odvezl do ZOO LEŠNÁ, místa, které je součástí našich objevných cest. Každoročně jezdíme sledovat změny u zvířátek, jezdíme vláčkem a kocháme se krásným přírodním prostředím této zoo.

Písničkami a básničkami popřály děti maminkám k jejich svátku v úterý 5. května odpoledne na zahradě MŠ. Počasí přálo, a tak si maminky, děti i tatínci mohli vychutnat zážitkové odpoledne se zahradními trpaslíky, kteří vyžadovali po maminkách i dětech splnění pracovních úkolů. Za odměnu si mohli potom mohli vytvořit dáreček, který si odnesli domů.Dofáme, že pěkným dárečkem byly i společně strávené chvíle.

Děkujeme  tatínkům, kteří  pomohli s odvozem štěrku a hlíny na zahradu MŠ.Čas si našeli:

pan R. ESSENDER, pan ing. T. ZIMČÍK, p. P. RYBNIKÁŘ,  p. R.BOBČÍK.

Dubnové počasí nám konečně dovolilo uskutečnit naši každoroční vycházku ke studánce Jalovec.Cestou jsme našli nejen  janí květiny, které si děti vyfotografovaly, ale také spoustu stop od "vandala". II tyto "stopy vandala" děti zachytily objektivem fotoaparátu a rozhodli se na vandala si počíhat a vyhlásit po něm patrání.Jak se nám to podaří?

Velikonoční přípravy  jsme v MŠ završili APRÍLOVOU  VELIKONOČNÍ POMLÁZKOU, která se konala 1. dubna 2015. Velikonoční zajíček zchystal dětem několik aprílových žertíků než dovolil najít dětem  tu správnou koledu.

V březnu se naše děti zapojily do výtvarné soutěže "KVĚTINY JARA", pořádané ZŠ Horní Němčí a Knihovnou Slavkov. Úspěšní byli   KATEŘINA ZELO, LADISLAV BORÁŇ, JAN BOBČÍK, kteří si odnesli ocenění v kategorii předškolních dětí.

V průběhu března jsme s dětmi připravili program  "JAK ŠMOULOVÉ PROBUDILI ZAHRÁDKU". Vystoupení dětí se uskutečnilo 6.3. 2015 v kulturním domě a obohatilo tak program besedy s důchodci. Doufáme, že vystoupení nejmenších naše starší spoluobčany potěšilo. Poděkování náleží i rodičům, kteří v pozdějších odpoledních hodinách děti do kulturního domu ochotně přivedli a nikdo nechyběl.

V  úterý 9.února 2015  předškoláci z naší a slavkovské MŠ navštívili základní školu, kde měli možnost zúčastnit se 2 vyučovacích hodin v první třídě. Paní učitelka Mgr. Končetíková zapojila do hry a  práce všech 35 přítomných děti. O každého mladšího kamaráda ze školky se staral jeden prvák a pomáhal s plněním zábavných úkolů, takže všichni byli všichni byli úspěšní. Nakonec si děti prohlédly celou školu i družinu.

Děkujeme paní učitelce Mgr. M. Končetíkové za skvělou přípravu akce a milé  přijetí.

V posledním týdnu před vánočními prázdninami čekala děti v MŠ NADÍLKA pod vánočním stromečkem. "Ježišek" tentokrát byl skromný, ale radost veliká.Konec kalendářního roku uzavřela v MŠ pohádka" Vánoční překvapení" v podání divadelka " Z kapsy".

Maminky a tatínci si spolu s dětmi užili " TĚŠĚNÍ SE NA VÁNOCE" při společném odpoledním setkání, které se konalo 9.12. 2014. Nejprve děti vystoupily s připravným programem písniček a básniček o paní Zimě a zajíčkově koledě, potom čekal všechny stůl plný vánočních dobrot, které děti upekly v MŠ nebo  které přinesly maminky. Nakonec si mohly děti spolu s maminkou nebo tatínkem nazdobit  adventní věnec.

Děkujeme všem rodičům, kteří se aktivně a iiciativně zapojili do organizace mikulášské zábavy, také sponzorům za poskytnuté dary, které přispěly ke zdaru akce pořádané 6.12. 2014.Zábava se vydařila, výtěžek bude jako vždy věnovaný dětem v MŠ.

Krásného a hřejivého počasí jsme využili k vycházce do lesa v úterý 9. září. V Háji jsme našli půl košíku hřibů a objevili spoustu dalších lesních pokladů, ale také jsme přinesli igelitku plnou odpadků, které se děti naučily sbírat. Za vhodného počasí se tam opět vypravíme.

V čerstvě vymalované mš začínáme školní rok 2014-2015  jako jednotřídka. Na tento školn rok je zapsaných 25 dětí, z toho pouze 4 děti nové. Hned 1. 9.  jsme začali uvítací pohádkou v  podání divadla Hruška, která děti velmi rozesmála.Věříme, že úsměvy  nám všem vydrží celý rok.