Horní Němčí, okres Uherské Hradiště

Telefon:

Email: mshorninemci@email.cz

» Unie rodičů

Unie Rodičů - místní sdružení při MŠ HORNÍ NĚMČÍ z.s.

Unie rodičů - místní sdružení při MŠ Horní Němčí z.s.  datuje svůj  vznik 25.1. 2000. Od 1.1. 2014 je zapsaná ve spolkovém rejstříku Městského soudu v Praze jako pobočný spolek  Unie rodičů ČR. Sídlem spolku je MŠ Horní Němčí, č.p, 98.

ZE STANOV:

Účelem spolku je podporování,  zkvalitňování a sjednocování  vzdělávacího a výchovného působení rodiny a školy.Tento účel je naplňován těmito činnostmi: vzájemná spolupráce členů spolku a zaměstnanců MŠ při naplňování ŠVP, pořádání kulturních, sportovních i zábavných akcí pro děti mateřské školy i rodiče ve spolupráci s MŠ, pořádání akcí za účelm zisku finančních prostředků na vybavení MŠ nebo na akce pro děti, zapojování dobrovolníků a jiných spolků do činnosti sdružení, získávání sponzorů.

Členem spolku se může stát každý rodič nebo zákonný zástupce nebo jiný dobrovolník s společeným zájmem pracovat pro naplnění účelu spolku. Členství vzniká podpisem přihlášky a  zaplacením ročního členského příspěvku. Dlouhodobým plánem bylo zlepšit prostředí a vybavení MŠ tak aby odpovídalo součaným trendům a potřebám dětí.

JAK SI SDRUŽENÍ VEDE

Celkem za dobu svého působení darovalo sdružení MŠ vybavení v hodnotě 300 000,- Kč (stolky, skříňky, dětský nábytek, patrový pokojíček, stropní sestava, stoupací věže, nábytek, hračky).Sdružení rodičů přispělo částkou 50 000,- Kč na stavbu pergoly zahradního domečku. Rodiče tak významně přispěli k pohodě dětí, protože prostředí, ve kterém děti žijí, je důležitou podmínkou úspěšného vzdělávání.

AKTUÁLNĚ

V letošním roce nám bohužem pandemie COVID-19 nedovoluje svolat schůzi.

Jakmile se pravidla uvolní, zapracujeme na tom.

Především bude nutno zvolit novou předsedkyni, protože paní Rýznarová má děti již v ZŠ.

Poslední výroční schůze se konala dne 18.10.2018.

Předsedkyní spolku je nadále paní ing. Věra Rýznarová.

Bylo schváleno nové složení kontrolní komise: paní RADKA BOBČÍKOVÁ, paní KATEŘINA ZÁLEŠÁKOVÁ, paní BARBORA WARCHILOVÁ a paní KLÁRA  CHLUMSKÁ.

Členská schůze schválila výši členského příspěvku, zprávu o hospodaření za minulý školní rok, a návrh akcí na tento školní rok.

Seznam členů, stanovy a další dokumentace jsou  k dispozici na nástěnce v MŠ.

DĚKUJEME

všem členům sdružení i nečlenům, kteří nelenili a okamžitě zorganizovali a provedli sběrovou akci.
V sobotu  20.10. 2018 nasbírali 5 vleček železného šrotu. Kolik tím vydělali ve prospěch dětí zatím nevíme, ale informace budou na nástěnce.

DĚKUJEME

VŠEM RODIČŮM, KTEŘÍ SE ZAPOJILI DO ORGANIZOVÁNÍ MIKULÁŠSKÉ ZÁBAVY A TAKÉ VŠEM   SPONZORŮM.