_ _

Aktuality

Zaldíkov Kapičky
2024-06-26 08:16:20
Divadlo v Mš
2024-06-26 08:14:35
Dopravní hřiště Plamínci
2024-06-26 08:09:33
Focení
2024-05-27 14:03:18
2024-05-22 13:15:44
Dětský den
2024-05-21 12:04:25

Mateřská škola
Horní Němčí, okres Uherské Hradiště
Horní Němčí č.p. 98
PSČ 687 64

Provozní hodiny:
6:15- 16:00

Telefon:   

737 190 972
Email: mshorninemci@email.cz

» Události 2017/2018

 

ŠKOLNÍ ROK 2017-2018

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Školní rok 2017 - 2018 jsme jako každoročně zahájili pohádkou, kterou nám přijelo zahrát divadlo Hruška - a zahrálo nám pohádku O ČERVENÉ KARKULCE.

V letošním roce máme zapsáno 16 dětí z toho 6 dětí nových a 3 předškoláci. Tento rok máme i 2 děti do tří let.

V tomto roce budeme i nadále pokračovat s grafomotorickým cvičením - Píšeme s písničkou, výtvarným tvořením, zpěvem u klavíru, cvičením v tělocvičně a taky nově zavedeme logopedické chvilky.

I tento rok - podle zájmu rodičů - bude pokračovat logopedie pod vedením p. Fialové.

Předškolní vdělávání budou zajišťovat 2 pedagogické pracovnice a a sistent pedagoga.

 

ANDĚLSKÉ HRÁTKY

Dne 4. 12. 2017 se v naší Mš uskutečnila akce pro děti a rodiče, akci jsme na zvali Andělské hrátky - kdy děti s dopomocí rodičů pomáhali andělům připravit vánoce.

Nebyly to lehké úkoly, museli rozeznít zvonečky, najít a přinést z černé tmy hvězdičky, zabalit dárečky,vyrobit a ozdobit stromeček, uhodnout správnou písničku. Nebylo to snadné,ale děti byly moc šikovné a andílkům pomohly, a tak se přípravy na vánoce nezdržely.

Taky přišel i Mikuláš a čert s čerticí. Některé děti nám plakaly, ale ani jedno si čert do pekla neodnesl, protože v naší školičce jsou jenom samé hodné děti , a tak všechny Mikuláš obdaroval.

 

 MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA

I letos sdružení rodičů pořádalo mikulášskou zába, tentokráte už 20. Tato zábava nebyla vyjímečná jen tím, že byla výroční, ale i tím, že nám přislíbila skupina DESIGN zahrát a taky se tak i stalo. Zábava se vydařila, účast byla dobrá. Výdělek bude použit na zakoupení vybavení do mš nebo na hračky a pomůcky dětem. Chtěli bychom poděkovat rodičům, kteří se podíleli na přípravě, průběhu a úklidu.

 

CHŘIPKOVÉ PRÁZDNINY

Ani nám se ta chřipajzna nevyhnula. V době jarních prázdnin jsme z důvodu velké nemocnosti dětí museli na tři dny mš uzavřít.

 

JAK SE ČISTÍ ZOUBKY

26.2.2018 k nám do mš přijela paní, která nám udělala přednášku na téma ,,DENTÁLNÍ HYGIENA". Ukázala dětem, jak si správně čistit zoubky, kolik pasty se dává na zubní kartáček, co je zubní kaz a jak vzniká atd...

 

VELIKONOCE

Na tyto svátky jara jsme se s dětmi chystali celý týden. Malovali jsme vajíčka, vyráběli slepičky, košíčky s osením a 28.3.2018 jsme si udělali velikonoce v mš, které proběhly v podobě hry na zahradě, kdy děti hledaly různé znaky jara, ze kterých si potom poskládaly nadílku v podobě slepičky. Děti si tento den moc užily.

 

ZÁPIS DO ZŠ

5. 4. 2018 proběhl v ZŠ zápis dětí. I naše tři školačky se oficiálně zapsaly do školy.

 

DEN MATEK

Letošní rok jsme se připravili na Svátek maminek:  vyrobili jsme dárečky a přáníčka - děti samy zapouštěly barvy na hedvábí, a tak maminkám vytvořily krásné hedvábné šály na krk.

Slavnostní den jsme stanovili na 10. 5., kdy v 16.00 hodin přišly maminky do školky a děti se jim předvedly v plné kráse při netradičním vystoupení pod názvem "MAXI NEZLOB!" 

Po vystoupení děti předaly maminkám dárečky a čekala všechny sladká tečka v podobě nanukového dortu

 

VÝLET V ZOO

Jako každý rok jsme i letos jeli na výlet, opět jsme zvolili Zoo Lešná, protože v této zoo je to moc hezké ,a taky schůdné pro malé děti, kterých máme tento rok větší počet.

 Výlet se uskutečnil 17. 5. 2018. Počasí nám nepřálo, celý výlet pršelo, ale děti byly vybaveny pláštěnkami a bylo vidět, že jim déšť nevadil. Déšť neměl vliv ani na zvířátka, všechny byly ve výběhu, zahrada byla poloprázdná, takže dětem neuniklo žádné zvířátko a dokonce letos jsme měli dostatek času pozorovat rejnoky.

 

LESNÍ SVATBA

Do Mš nám přišla zpráva, že na chatě Hubertce se koná lesní svatba a my jsme na tuto svatbu pozváni. Vydali jsme se tedy na cestu. Polovinu cesty jsme se vezli na korbě obecního auta a druhou polovinu jsme šli pěšky. Na Hubertce jsme se nejprve posilnili a opekli špekáčky, a potom se mohla konat velká lesní svatba. Ale co to? Nevěsta s ženichem byli smutní - neměli svatební hosty ani svatební stůl a ani svatební hostinu.  Děti v podobě různých úkolů a her zachraňovaly svatbu - hledali svatebčany, připravily svatební stů i hostinu a dokonce našly i svatební závoj. Nakonec mohla velká lesní svatba začít a my sme si ji užili. Jakmile skončila svatební hostina, odvezl más opět Marián do Mš. Děti si den velmi užily.

 

DEN DĚTÍ

U příležitosti tohoto vyjímečného dnu jsme dětem připravili v areálu školní zahrady a konírny hru Cestománie. Zahrada se proměnila v tento den na různé části kontinentů např. Saharu - kde jsme hledali oázu s vodou a tím zachránili kaktusy, amazonský prales s nebezpečnými zvířaty, kde rostou vzácné orchideje, Himaláje, kde žijí pandy, prérii s divokými koňmi, ale nakonec jsme docestovali domů do Evropy.

 

VEDRO K PADNUTÍ

Letošní letní horka přišly o trochu dříve a protože na zahradě je velmi horko, tak jsme dětem tyto dny zpříjemnily osvěžením v podobě návštěvy místního koupaliště. Děti se osvěžily, užily si trampolíny, houpačky a jako bonus nám pan Bodiš otevřel vířivku a děti se mohly vyřádit ve vířivce, a taky děti dostaly zmrlinu moc děkujeme.

 

VÍTÁNÍ LÉTA

Závěrečnou akcí tohoto roku, která se konala 28. 6. 2018 jsme uvítali léto a děti pomohly slunečnímu králi rozzářit letní slunce. Akce byla uspořádána v areálu koupaliště a jeho okolí. Děti, opět za pomoci rodičů, musely najít sluneční paprsky, které nadělaly škody v přírodě - zapálily louku a broučci nemohli do domečků, skočily do vody a odtud vyhnaly žabky, omotaly se kolem vlčího máku a ten začal usychat, zapálily kvetoucí keř. Děti všechny paprsky našly, pomohly všem zvířátkům, broučkům, kytkám a paprsky přinesly králi, který je vrátil letnímu sluci. Za pomoc je letní král obdaroval a čekalo je i menší pohoštění. Odvážné děti i malé tříleté strávily noc ve školce.

Tímto chceme poděkovat místním hasičům, kteří nám s průběhem a přípravou pomohli.

 

Z PŘEDŠKOLÁKŮ ŠKOLÁCI

29. 6. 2018 se z našich předškolaček staly školačky a tím jsme se roloučily s

                                                              MICHAELOU BORÝSKOVOU

                                                              GITOU ŠKORŇOVOU

                                                              ADÉLOU BOBČÍKOVOU

rozloučili jsme se v rámci Mš, kdy holčičky byly pasovány na školačky. Přejeme našim školačkám, ať po prázdninách vykročí do další etapy života tou pravou nohou.