Horní Němčí, okres Uherské Hradiště

Email: mshorninemci@email.cz

» Události 2020-2021

Školní rok 2020-2021

V letošním roce jsme otevřeli druhou třídu, protože máme aktuálně zapsáno 31 dětí. Maximální kapacita školky je 34 dětí. Děti jsou rozděleny do tříd podle věku a je tak využito všech prostor MŠ na 100%.

Posílili jsme náš učitelský sbor o paní Mgr. Annu Surou, která se stala novou přítelkyní nám i dětem.

ZÁŘÍ

První týdny nového školního roku, byly v duchu seznamování s novými kamarády učiteli a prostorem, především pro naše nejmenší. Starší a zkušenější děti jim byly vstřícnými a ochotnými průvodci a pomocníky.

Hned 2.9.2020 druhý den nového školního roku děti čekalo překvapení v podobě Divadla v MŠ. Jednalo se o loutkové divadlo s enviromentální a poučnou tématikou. Děti představení bavilo a rády se zapojovaly písní i tancem.

Bohužel, tak jako na jaře, promluvila do našeho běžného rytmu pandemie COVID-19, která v letošním roce neumožňuje konání společenských akcí, jak v prostorách školy, tak mimo ni. Vstoupila v platnost přísnější hygienická pravidla a musíme být připraveni i na distanční výuky našich předškoláků.

Věřím, že společně s rodiči a dětmi nástrahy dnešní doby zvládneme. Snad se nám podaří ze všeho vyváznout a obrátíme zápory v klady. A při návratu k běžnému rytmu si vše lépe prožijeme a uvědomíme si větší radost ze života a drobností všedních dní.

ŘÍJEN

Již v říjnu jsme pocítili tlak pandemie. Přesto, že jsme se bránili zavírání mateřské školy, v týdnu před podzimními prázdninami navštěvovalo MŠ minimum dětí. Z těchto důvodů byla škola v období podzimních prázdnin mimo provoz. Přesto, že nemoc kroužila kolem, prozatím se nám nucená karanténa vyhnula.

LISTOPAD

Po návratu do školy se snažíme dětem nahradit slíbený HALOWEEN a plánujeme Mikulášské focení. Paní učitelky se snaží si pro děti chystat co nejzábavnější a nejpodnětnější program, který děti vtáhne a užijí si spoustu legrace a zábavy. Že se jim to daří, je vidět především na nově příchozích dětech, které pláčou při odchodu ze školky, ne při příchodu. :)